STRASTI GRAFOMANA

10. srpna 2016 v 14:05V poslední době jsem se pustila do psaní. Což není nic divného. Něčím podobným je potrefeno značné množství knihomolů. Patrně je to způsobeno neochotou rozloučit se s milovanými hrdiny, anebo zklamáním, jak se autor/ka vypořádal/a s jejich osudem. Proto si nedostatečně saturováni čtenáři vymýšlí další osudy.
Dalším levlem psavého postižení je tvorba vlastních příběhů, kde můžete zcela volně spřádat vlastní fantazie. A protože každý pisálek touží po uznání okolí, mnoho z nás využívá literární soutěže, aby svým dílkům zajistil, co největší počet čtenářů. Tak má jistotu, že si jeho výtvor přečte aspoň porota. Oblíbená jsou speciálně taková klání, kde organizátoři nabízí zpětnou odezvu.
Avšak běda. Zde vyvstávají dva problémy. Jedním z nich je téma, které musí účastníci dodržet. Zdálo by se, že nejde o nic těžkého. Omyl. Vzhledem k tomu, že pořadatelé jsou osoby s velmi bujnou fantazií, nic novým adeptům spisovatelského řemesla neulehčí. Například naše téma -"Mrtvé kočky nepředou". Co si pod tím má člověk představit? Někdo/něco tady byl/o, svou existencí zpříjemňoval/o životní podmínky a teď je on/to pryč a ono příjemno s ním.
Co by to jen mělo být, aby to bylo zajímavé a vtipné? - Skřítci hospodaříčci, kteří jsou nuceni přizpůsobit se panelákovému bydlení? Mimozemšťané a jejich problémy při výzkumu obyvatel Země? Popřípadě změna životních podmínek kočičí populace, kdy už nemusí lovit myši, ale člověku se za jeho služby odměňují právě předením? Co z toho napasovat na zadané téma? Nebohý/á autor/ka si zoufá.
Dalším problémem, alespoň pro mě, jsou termíny. Čím víc se blíží závěrečná meta, tím víc můj mozek začíná nervóznět a jančit. IQ klesá z nějakých 120 na 95 (zdravotně zdokumentováno), invence opouští mozkové závity. A ani vrnění živé kočky mě neuklidní. Ba naopak. Pokud se ke mně přiblíží a tlapáním se dožaduje hlazení, v tomto stavu ji odháním.
Co s tím? Snad jen doufat, že to někdy překonám a napíšu něco, před čím padne čtenářstvo na ústa, aniž by to vyžadovalo následný pobyt v blázinci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama