sněhurka

21. července 2016 v 21:01
(ZADÁNÍ: Napište vlastní pokračování pohádky o Sněhurce. Maximální počet znaků včetně mezer je 1500.)

Svatební veselí bylo v plném proudu, když najednou se rozrazily dveře a do hodovní síně vešel temně oděný muž. Všichni mu překvapeně ustupovali z cesty. Neznámý došel doprostřed místnosti přímo před ženicha a nevěstu.
"Ty," ukázal na Sněhurku, "ty, která jsi zapříčinila zkázu mé dcery, za to zaplatíš. Do roka a do dne si přijdu pro tvého prvorozené dítě jako náhradu za tu, kterou jsem ztratil."
V nastalém zmatku si nikdo nevšiml, jak neznámý zmizel. Všichni měli oči jen pro Sněhurku, která děsem omdlela. Měla proč, pod srdcem už nosila prvního potomka.
Princ nelenil a okamžitě vyslal rytíře, aby zjistili, jak hrůznému předurčení zabránit, ale vrátili se s prázdnou.
Tak šel čas a Sněhurka porodila krásnou holčičku, ale nikdo se z narození malé princezničky neradoval. Všichni s obavami vyhlíželi trpké výročí.
Až nastal osudný den. Komnata princezničky byla pečlivě střežena, přesto černokněžník pronikl dovnitř. Už se natahoval ke kolébce, když se před něj vrhla Sněhurka.
"Prosím, neubližuj jí. Jestli chceš pomstu, vem si mě."
Zloduch nepatrně zaváhal, ale od svého záměru neupustil. I ta drobná roztržitost však postačila Princi, aby se na něj vrhl a zabodl mu dýku do srdce.
"Nedám mu ani jednu z vás," zvolal odhodlaně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama