Kdo je zvědavý …

31. března 2016 v 22:29 | gleti


Pan Karel P. na první pohled působil nenápadně. Ostatně i na druhý. Byl to tichý, uzavřený člověk v obstarožním oblečením, s mastnými vlasy a prsty zežloutlými od cigaret.
Přestože se sebevíc snažil na sebe neupozorňovat, do hledáčku místních drben se stejně dostal. Vrtalo jim hlavou, jak si člověk, který nechodí do práce a evidentně nemá žádný příjem, může každý den dovolit večeři a dvě piva v hospodě Na Růžku.
A tak se brzo roznesly fámy o tajemném bohatství pana P.
Dolehly až k uším místního zlodějíčka Franty K., který se rozhodl přijít mu na kloub. Z povzdáli ho opatrně sledoval, což nebylo tak těžké, protože objekt jeho zájmu měl pravidelný životní řád.
Jaké bylo jeho překvapení, když pan Karel změnil své zvyky na Velký pátek. Brzy po ránu vyrazil do lesa za městem. Šel dlouho, až v poledne se zastavil uprostřed skal.
Najednou šokovaný zloděj spatřil, jak se kameny rozestoupily, a pan P. vlezl do průrvy. Po chvíli si dodal odvahy a následoval ho do nitra země. Obezřetně postupoval, co noha nohou mine, až došel do malé komnaty. Byla až po okraj plná zlata, stříbra a drahých kamenů.
Skryl se ve stínech a sledoval, jak si pan P. plní kapsy. Po jeho odchodu chvíli počkal, pak se vrhl na poklad. Bohatství ho natolik oslepilo, že přestal věnovat pozornost okolí.
Za to venku pan P. spokojeně sledoval, jak se průchod pomalu uzavírá. Svůj úkol úspěšně splnil, opět se mu podařilo nakrmit ducha hory. Akorát příští rok bude muset odklidit kostru vetřelce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama