13. října 2013 v 1:46 | Gleti
Už dlouho jsem nic nenapsala, a tak jsem se dnes k tomu dokopala, přestože téma týdne pro mě není moc inspirativní. Co mám psát o Praze. Co pro mě znamená?

Po nějakou dobu to byl domov. Zažila jsem tam mnoho dobrého i toho horšího. Ale přesto jsem tam nenechala srdce, to zůstalo na Moravě.

Teď jsem v novém pro mě úplně neznámem prostředí. Dovedete si představit člověka, který celý život prožil ve městě na sídlišti, že bydlí ve vesnici, kde lišky dávají dobrou noc. Kupodivu to docela zvládáme, já i můj partner, sice klopotně, ale jde.

Přesto zůstávám člověkem městským. Při každé návštěvě Prahy (zůstala tam rodina) ve mě pohled na paneláky probouzí pocit ztráty něčeho blízkého a známého. Ano ty kontroverzní, haněné domy mi schází. Snad se k nim někdy vrátím a zase budu nadávat na hluk od sousedů a bát se, abych nevytopila byt pod náma (porucha pračky), protím jsem doma tady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barbora Barbora | E-mail | Web | 13. října 2013 v 11:50 | Reagovat

Já jsem si na to nové prostředí nezvykla doteď (stěhovali jsme se taky  z města do vesnice), proto jsem si hned začala hledat školu kde jsem byla přes týden na intru a teď co jsem na privátě už nemusím domů ani o víkendech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama