Květen 2013

Zakázané ovoce

16. května 2013 v 14:56 | Gleti
Jak už napovídá název jsem pro legalizalici marihuany. Už od biblických dob se ví, že zakázané ovoce nejvíce chutná. A zákazy jen provokují k otevření 13. komnaty.

Jakýkoli zákaz působil vždy opačně, koneckonců samotná prohibice vedla k posílení zločinů a mafie. Proto si myslím, že je důležitá nejen legalizace marihuany, ale dekriminalizaci drog vůbec. Je třeba rozhlásit moderní vědecké výzkumy mozku, které potvrzují, že závislý mají svou predispozici zapsanou v mozku. A tu buď zdědili, což je jedná cesta, anebo došlo k nesrovnalosti během prenatálního vývoje.

Legalizace marihuany je pro mě samozřejmou věcí, myslím, že její léčebné účinky převažují možné nebezpečí. Pokud něco dokáže pomoct smrtelně nemocným lidem, pak kriminallizace této látky je nejen špatný krok, ale i ublížení na zdraví. (těch nemocných) A všichni, kdo si myslí opak, by měli zakusit bolesti umírajících.

Zdání

8. května 2013 v 9:03 | Gleti
Čas plyne stále rychleji, kolikrát si povzdechneme při každodenní nestíhačce. Jakoby se nám to klišé pomalu stávalo mottem.

Přitom nic nemůže být vzdálenější pravdy. Čas ubíhá stále stejně. Hodina má pořád šedesát minut, tak jako před třemi sty lety. To jen my chceme zvládnout víc věcí.
Kdysi se život měřil ročním obdobím, dnes minutami. Za svůj život poznáme a vykonáme několikanásobně víc věcí než středověký člověk. Jsme proto šťastnější? Myslím, že plné ordinace psychiatrů jsou dostatečnou odpovědí.

Ano, zdá se nám, že náš čas plyne rychleji, než čas našich babiček a prababiček. Jenže pokud chceme zvládnout osm hodin v práci/škole, mít doma uklizeno, navařeno - nejlépe nějaký nový překvapivý recept, pokud si chceme zajít do kina či divadla, vyjet na kole, přečíst knihu, nezbývá nám nic jiného, než se zrychlujícímu životnímu tempu podřídit nebo se zbláznit. Protože jenom bláznům je dovoleno vystoupit z toho kvapícího rychlíku života. Jen blázen se může zastavit u cesty, aby si v klidu vychutnal krásy okolí.